רחפנים- מדוע זו השקעה כה בטוחה

רחפנים- מדוע זו השקעה כה בטוחה

עולם ההשקעות דורש לא מעט דמיון, יצירתיות, תעוזה ויכולת לצפות את הבאות. לעתים מעורבות ספקולציות בתכנון העתיד ולעתים המספרים מדברים בעד עצמם. כך למשל בתחום הרחפנים ניתן לראות כי השקעה ברחפנים היא לא פחות מהשקעה בטוחה. דו"ח חדש ורחב היקף מסביר מדוע עתיד שוק הרחפנים לחוות גידול של 531% תוך כמה שנים ולגדול מפלח של 1.6 מליארד דולרים עד 8.5 מליארד דולרים כבר בשנת 2021. כדי להבין את המספרים טוב יותר חשוב לדעת מה מיוחד ברחפנים חכמים.

מהו רחפן חכם?
מדובר על רחפנים שמצוידים במחשב פנימי שמייצר אוטומציה שבעטיה הטיסה בהם חלקה יותר ולא פחות חשוב מכך בטוחה יותר. התפעול אם כן קל בהרבה לעומת הדור הקודם של הרחפנים ונוחות זו באה לידי ביטוי במגוון תחומים ובהם הצילום. נוכח עלויות התפעול, ניתן לומר שלא רחוק היום שבו צילומים אוויריים על ידי רחפנים יהיו זולים יותר לעומת צילומים ממסוק. מעבר לכך יכולת התמרון שלהם היא גבוהה מה שאמור להביא לתוצאות טובות יותר.

בתחום הצילום אך לא רק
התפתחויות טכנולוגיות ענפות בתחום הצילום מאפשרות להתקין על רחפנים מצלמות באיכות גבוהה שניתן לתפעל מרחוק ולשלוט עליהן כדי לקבל תוצאות טובות. יכולות התמרון הביאו לכך שבעזר הרחפנים ניתן יהיה לצלם צילומי תקריב ממגוון זוויות בקלות רבה על ידי ציוד איכותי יותר. מלבד צילום ניתן להשתמש ברחפנים למגוון רחב של יעדים והבולטים בהם הם נושאי בטיחות וביטחון שנובעים מהיכולת לשאת חיישנים.

התפתחות בשני מישורים
טכנולוגית הרחפנים מתפתחת באופן מואץ וזה בזכות פעילות מחקרית שמתבצעת בשני מישורים במקביל: במישור הצבאי-ביטחוני שוקדים טובי המוחות על פיתוחים טכנולוגיים במטרה להגיע להישגים מצוינים מבלי להתחשב בעלויות הייצור ומגבלותיו. מנגד במישור התעשייתי מסחרי אזרחי נעשה מאמץ מתמיד ליצור הנגשה, להוזיל עלויות ולייצר טכנולוגיות שיהיו קלות לתפעול על ידי הציבור הרחב. שתי המגמות המנוגדות מביאות לפיתוח מואץ של התחום והצרכנים והמשקיעים הם המרוויחים העיקריים.

בטיחות מעל לכל
היבט אחר שראוי לקחת בחשבון הוא ההיבט הבטיחותי. אם עד לא מזמן נחשבו הרחפנים לכלי לא בטיחותי הרי שהפיתוחים הטכנולוגיים הפכו אותם לכלי בטוח שחף מטעויות אנוש תודות לחיישנים ואלגוריתמים שמונעים התנגשויות גם במקרה שהמפעיל שוגה.