שלום חנוך במחווה לשנות התשעים- דבר כזה עוד לא ראיתם

מופע האנפלאגד של שלום חנוך מ-1992 "מישהו הפסיק את הזרם" זוכה בימים אלה לחיים חדשים. לכבוד הקאמבק הוציא הזמר שלושה קליפים מהופעה ללהיטים גדולים שלו, אשר מצולמים בטכנלוגיית 360 מעלות. על עמדת הבימוי – אתם. צפו

מי שזוכר את שנות ה-90 התמימות זוכר בוודאי את העדנה שזכו לה מופעי האנפלאגד, אותם מופעים אקוסטיים של אמני הרוק הגדולים בעולם וגם בישראל. אותו טרנד שטף גם את סצנת הרוק המקומית ואכן בשנים אלו עלו כאן על הבמות בישראל מופעים בלתי נשכחים של מיטב אמני הרוק הבולטים והמשפיעים ביותר. בין המופעים האקוסטיים המוכרים והזכורים ביותר לטובה ניתן למנות את המופע המופלא של שלום חנוך, נסיך הרוק הישראלי שיצא בשנת 1992 במופע בלתי נשכח שזכה לשם האלמותי "מישהו הפסיק את הזרם".

חזרה למופע האגדי

שלום חנוך שהיה מוכר עד אז כאמן רוק מוביל ופורץ דרך שהופיע בעיקר באצטדיונים הומים יצא במופע משובח ואינטימי ששודר בערוץ הראשון והממלכתי. עד לימים אלו זכור המופע בעיניי מעריציו של חנוך כאחד המופעים המשובחים של סצנת הרוק בכלל ושל שלום חנוך בפרט. לשמחתם של המעריצים הוותיקים וגם לשמחתם של המעריצים החדשים שלא זכו לצפות בו, מופע האנפלאגד האגדי חזר שוב והפעם בגרסה החדשה שלו.

בשבחי הטכנולוגיה

זהו מופע מחווה למופע ההיסטורי שנערך לראשונה במועדון הבארבי בתל אביב בחודש ינואר האחרון. לרגל עליית המופע מחדש שחרר חנוך שלושה קליפים שצולמו בטכנולוגיה מתקדמת וייחודית. בזכות הטכנולוגיה החדשה צופי הקליפ יכולים לבחור לאן למקד את המצלמה וכך להרגיש נוכחים בחוויה עצמה. חנוך מצידו מתרגש ואומר "אנחנו מוצאים את עצמנו שומעים, חווים מבחוץ ומבפנים, כמו קהל בהופעה שלנו". כך, גם מי שלא נכח בהופעה האגדית מרגיש חלק ממנה כאשר הוא יכול להסיט את המצלמה בכל רגע נתון בזווית רחבה של 360 מעלות.

טכנולוגיה ואמנות

זוהי דוגמה מצוינת לאופן שבו הטכנולוגיה חוברת לאמנות ומאפשרת ליצור חווית צפייה ייחודית ואינטראקטיבית. כאשר מדובר על אמן בסדר גודל של שלום חנוך שמזה עשרות שנים יוצר, מופיע וממציא את עצמו מחדש, אך טבעי יהיה להשתמש בטכנולוגיה כזו שמצד אחד מכבדת את המוזיקה ואת תרבות ההופעות המקומית, ומצד שני מדגישה את החיבור לקהל. שלום חנוך ממשיך במקביל להופיע בכל רחבי הארץ עם המופע האנרגטי חיות לילה ועם המופע יציאה עם שותפו לדרך משה לוי.