המדריך לקניית הרחפן הראשון

בשנים האחרונות החל בעולם וגם בישראל טרנד חדש- רחפנים. מדובר על תופעה מדבקת וממכרת שמאפשרת לרבים להגשים חלום ישן: להטיס כלי טיס ולשלוט בו באופן מושלם. רגע לפני שאתם ניגשים לחנות הרחפנים הקרובה לביתכם הנה כמה טיפים שיסייעו לחכם לבחור את הרחפן הראשון שלכם. הדבר הראשן שחשוב לדעת הוא שיש מגוון רחב של רחפנים ששונים אלו מאלו בעיקר סביב רמת הגימור, החל מכאלו שמגיעים מוכנים להטסה ואינם דורשים הרכבה של אף חלק וכלה באלו שדורשים הרכבה.

מוכן או לא מוכן?
הסוג הראשון של הרחפנים יסומן באותיות RTF – Ready To Fly. סוגים אחרים מגיעים ללא שלט או לא סוללה ויש כך מסתבר גם כאלו שיגיעו ללא מנוע. מסיבה זו מאד חשוב לקרוא את האותיות הקטנות שמוטבעות על הרחפן, כך שאם מופיע הכיתוב ARF קרי Almost Ready to Fly ,קחו בחשבון שהערכה אינה מכילה את כל החלקים הדרושים. דעו מראש שרחפן הוא תחביב יקר מאד, והשימוש בו גובה עלויות רבות שאינם מסתיימות ברכישת הרחפן עצמו.

תחביב יקר למדי
רכישות אלה כוללות ציוד נילווה שככל שהרחפן שלכם הוא יקר יותר כך גם הציוד הנלווה יעלה יותר. ציוד זה הוא חשוב לשמירה על הרחפן ולטובת שיפור אורך חייו ולכן קחו בחשבון שלצד רכישת הרחפן תידרשו להוסיף עוד כמה אלפי שקלים לציוד הנוסף. למרות העובדה שמדובר על חיידק שזורם בעורקים של המכורים אליו, לפני קניית הרחפן כדאי לעצור לרגע ולערוך כמה בירורים מקדימים. שאלו את עצמכם מה מטרת השימוש ברחפן- האם לצורך צילום מקצועי? האם לצילומי אקסטרים? האם רק כדי להרגיש טייסים?

קהילה של משוגעים לדבר
תשובות על השאלות הללו יסייעו לכם לבחור את הרחפן המתאים עבורכם שייתן מענה לכל הצרכים שלכם. את המידע לגבי הרחפן המתאים לכם קחו ממקורות מידע אמינים שישפכו אור על השאלות החשובות ששאלתם את עצמכם. חשוב לבחור גורם מקצועי שיוכל לתת לכם מידע לא רק על הרחפן עצמו אלא גם על הציוד הנלווה לו. בהקשר זה ראוי להזכיר כי החיידק המדבק הזה מייצר קהילות של משוגעים לרחפנים שיוכלו לספק לכם שלל עצות לגבי הרכישה.