סוני משנה את תחום הרחפנים

סוני משנה את תחום הרחפנים
יצרנית הענק סוני החלה באחרונה לשתף פעולה עם חברת סטארט-אפ יפנית בשם ZMP שהיא בעלת התמחות בתחום הרובוטיקה. המטרה היא להגדיל את מחזור הרווחים של המותג המצליח ולצאת לשוק עם שני רחפנים חדשים. הראשון ביניהם עתיד לשקול כשלושה קילוגרמים, ובניגוד לגודלו הפיזי הוא יהיה בעל עוצמה רבה ויאפשר ביצוע עבודות ניטור ובקרה גם במקומות מרוחקים שעד כה היה קשה להגיע אליהם עם רחפנים. מלבד היכולות הללו מדובר על רחפן בעל יכולות מיפוי יוצאות דופן ובעל אפשרות נהיגה עצמית איכותית ביותר.

ציוד צילום מתקדם
לא מפתיע לגלות שעל רחפן ה AS-MC01-P של מותג המצלמות סוני תותקן מצלמה בעלת חיישן איכותי ועדשה בעלת זום גדול במיוחד עם אפשרות לצילום וידיאו באיכות Full HDבמהירות חסרת תקדים של 60 פריימים לכל שנייה. עם משקל קטן במיוחד, יכולות ניווט מנצחות וציוד צילום מתקדם ואיכותי מדובר על מוצר מהפכני בשוק הרחפנים. הרחפן השני הוא לא אחר מאשר טיסן בעל יכולות המראה ונחיתה אנכיות שנושא עליו מצלמה.

טיסן מהרמה המתקדמת בעולם
הAS-DT01-E בעל העיצוב הייחודי מדמה יותר חללית שבמרכזה מותקנים שני רוטורים על ציר שאת כיוונו ניתן לשנות. בעת ההמראה, הנחיתה או התמרון של הרחפן פונים הציר והרוטורים בזווית אנכית. כדי לטוס באופן אופקי במהירות גבוהה יש לסובב את הציר של הרוטורים בזווית של 90 מעלות. מהירות הטיסה המקסימלית של הרחפן במצב כזה היא עד 170 קמ"ש. הטיסן המשוכלל מסוגל לטוס למשך זמן של שעתיים רצופות ומשקלו 7 קילוגרמים.

יכולות נשיאה מרשימות
מעבר ליכולות הטיסה המהירות שלו, בזכות מנוע חזק ועוצמתי מסוגל ה AS-DT01-E לשאת משקל של עד שלושה קילוגרמים. שמועות אומרות שפיתוחים עתידיים יביאו לשוק דגמים שיוכלו לשאת משקל של עד 10 קילוגרמים. מדובר בשני מוצרים בעלי יכולת לשנות את שוק הרחפנים ולהצעיד אותו כמה צעדים משמעותיים קדימה. עד כמה שהמוצרים החדשים הללו נשמעים מלהיבים ומרגשים גם לאדם הפרטי, הם מיועדים בראש ובראשונה למגזר העסקי לביצוע עבודות בקרה, מדידה וסקרים מן האוויר.
עם הביצועים המרשימים של הרחפנים החדשים שרק הולכים ומשתפרים ונוכח העובדה שהם חפים מטעויות אנוש נראה שבכל מה שקשור לאיסוף מידע בקרה ותכנון העתיד טמון בהם.